سخن استاد یاحقی از تلاش ها و اندوه استاد اسلامی ندوشن برای ساماندهی آراگاه فردوسی

سخن استاد یاحقی از تلاش ها و اندوه استاد اسلامی ندوشن برای ساماندهی آراگاه فردوسی

‍ ‍ فراخوان نابغه فرهنگی ایران برای نجات فردوسی! 
 
محمد جعفر یاحقی، استاد برجسته ادبیات فارسی، از تلاش‌ها و اندوه دکتر اسلامی ندوشن برای ساماندهی آرامگاه فردوسی سخن گفت.
 
 
به گزارش خبرنگار اطلاعات از مشهد، محمدجعفر یاحقی، استاد ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد از دلسوزی‌های مرحوم اسلامی ندوشن برای آرامگاه فردوسی گفت و افزود: هرزمان به مشهد می‌آمد به توس میرفت و برای وضعیت آرامگاه فردوسی دلسوزی می‌کرد. 
یاحقی به علاقه و حس مسئولیت شدید مرحوم استاد ندوشن نسبت به فردوسی تاکید کرد و گفت: مرحوم اسلامی ندوشن برای اعتلای مجموعهٔ فرهنگی فردوسی دلسوزی می‌کرد و در سال ۷۱ که به مشهد آمد بازدیدی از شهر توس داشت و می توانم بگویم از شدت تأثر از درون می.گریست و فردوسی را مقایسه می‌کرد با شکسپیر و مولانا و بزرگانی که در خارج از ایران هستند و قدر و منزلتشان را می‌دانند.
 
وی از تصمیم جدی دکتر ندوشن پس از این بازدید، برای انجام یک فعالیت ملی در راستای اعتلای جایگاه فردوسی در کشور یاد کرد. یاحقی به نگارش یک مقاله درباره توس و تشریح وضعیت مجموعه فرهنگی فردوسی توسط مرحوم دکتر اسلامی ندوشن اشاره کرد و افزود: این مقاله در روزنامه اطلاعات منتشر شد و او برای تمام کسانی که وطن دوست هستند، فراخوان داد که بیایید اینجا را نجات دهیم.
وی یادآور شد: پس از فراخوان تصمیم بر تأسیس مؤسسه‌‌ای بنام «ایران سرای فردوسی» گرفت که هم نام ایران داشت هم برای فردوسی بود.
گزارش کامل این گفتگو در روزنامه اطلاعات منتشر خواهد شد.
 
https://ettelaat.com/fa/news/22332/

نظر شما