وبلاگ

راهنمای نگارش مقالات مربوط به همایش بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی «پیام شاهنامه پایندگی زبان فارسی»

الگوی مقاله نوزدهمین همایش ملی پیام بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی «شاهنامه پایندگی زبان فارسی»، 25 تا 30 اردیبهشت ماه 1401 اين راهنما جهت استفاده نويسندگان براي تنظيم اصل مقالات فارسي مطابق الگوي واحد اين همایش ارائه شده است. رعايت اين دستورالعمل براي همه نويسندگان اجباري است.

همايش بزرگداشت فردوسی «شاهنامه و آيين ها»

در ادامه سلسله برنامه هاي بزرگداشت فردوسي که همزمان با يادروز فردوسي برگزار مي شود، شامگاه سه شنبه (24 اردیبهشت ماه 1392) و صبح روز گذشته (25 اردیبهشت ماه) همايش «شاهنامه و پژوهش هاي آييني» برگزار شد. در نخستين روز اين همايش که در بنياد فرهنگي آريو مصلي نژاد برگزار گرديد، دکترياحقي، دبير همايش با اشاره به اين که اين برنامه از طرف قطب علمي فردوسي شناسي و فرهنگسراي فردوسي برگزار مي شود، گفت: با توجه به اين که شاهنامه متعلق به مردم است و آيين هاي مختلفي در ارتباط با شاهنامه پديد آمده است، همايش امسال را به پژوهش هاي آييني اختصاص داديم.

همایش روز ملی فردوسی «شاهنامه و مردم»

همزمان با بيست و پنجم ارديبهشت روز ملي فردوسي، همايش «شاهنامه و مردم» در مشهد برگزار شد. در نخستين روز اين همايش که شامگاه بيست و چهارم در مجتمع ساپکوي مشهد و از طرف فرهنگسرای فردوسی با همکاری اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامي و انجمن مفاخر استان خراسان رضوي و قطب علمي فردوسي شناسي برگزار شد.

همایش «آغاز هزاره دوم شاهنامه»

همايش آغاز هزاره دوم شاهنامه همزمان با سالروز بزرگذاشت حکيم ابوالقاسم فردوسي در روزهای 26 و 27 اردیبهشت ماه 1390 در تالار کانونهای فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد. اين همايش با شركت استادان زبان و ادبيات فارسي و سایر متخصّصان دانشگاهی و صاحب نظران ايران و بيش از 10 كشور جهان به مدت دو روز در مشهد برگزار شد.